Podívejte která města a obce z jihu Čech si vybrali filmaři k natočení svých filmů.

(názvy obcí a měst jsou řazeny abecedně)

  Bavorov
Boží pole, s.r.o., Jan Cimbura

   Bavorov (Lhotovský rybník)
Princezna ze mlejna, Princezna ze mlejna II

  Bechyně
Dým bramborové natě, Jízda, Kameňák, Kameňák 2, Proč bychom se netopili, Ryba na suchu

  Bechyně (most Duha)
Jízda

  Bechyně (zámek)
Jízda

  Beneda
Drahé tety a já

  Bezdrev
Čertova nevěsta

  Blatná
Bílá paní, Jarní píseň, Na startu je delfín

  Blatná (zámek)
Bílá paní, Křišťálek meč, Příkopy, Šíleně smutná princezna

  Blažejov
Jízda

  Borkovická blata
Tři bratři

  Borotín
Do nebíčka, Honza málem králem, Odvážná slečna, Údolí krásných žab

  Božejovice (nádraží)
Škoda lásky

  Branišovice
Jan Hus

  Bratronice (rybník Hůrka)
Šíleně smutná princezna

  Březnice
Jízda

  Buzice
Čest a sláva

  Cuknštejn
Ať žijí rytíři, Královský slib

  Čepřovice
Rafťáci, Tři chlapi na cestách

  Červená Lhota
Jízda, O štěstí a kráse, O zatoulané princezně, Pan Tau, To byla vatba, strýčku!

  Červená Lhota (zámek)
Křížová trojka, Martin a červené sklíčko, Nemocnice na kraji města – nové osudy, O štěstí a kráse, O zatoulané princezně, Pan Tau, Pan Vok odchází, Svatby pana Voka, Tajemství štěstí, To byla svatba, strýčku!, Zlatovláska

  České Budějovice
Drahé tety a já, Kam čert nemůže, Komedianti, Neříkej mi majore!, Operace mé dcery, Poslušně hlásím, Pyšná princezna, Stříbrná paruka, Tři chlapi na cestách

  České Budějovice (České Vrbné)
Cirkus Bukowsky

  Český Krumlov
Čarovné dědictví, Dobrodružství kriminalistiky (díl Krev), Jen ho nechte, ať se bojí, Hop - a je tu lidoop, Komedianti, Nemocnice na kraji města – nové osudy, Pan Tau, Případ pro začínajícího kata, Putování Jana Amose, Pyšná princezna, Sukničkáři, Šťastnou cestu!, Tři životy, Z pekla štěstí

  Český Krumlov (Lazebnický most)
Dobrodružství kriminalistiky (díl Krev)

  Český Krumlov (zámek)
Jen ho nechte, ať se bojí, Modrá krev

  Čestice
Slunce, seno a pár facek

  Čimelice
Hogo fogo Homolka

  Člunek
Jízda

  Dačice
Valerie a týden divů

  Deštná
Pan Tau

  Dívčí kámen
Rafťáci

  Dobčice
Babovřesky, Babovřesky 2, Babovřesky 3

  Dobronice u Bechyně
Kuky se vrací, Nezlob, Kristino

  Dobronice (hrad)
Poslední propadne peklu

  Dobrš
Slunce, seno a pár facek, Slunce, seno, erotika, Slunce, seno, jahody

  Dolní Nerestce
Trápení

  Drahov
Proč bychom se netopili

  Dráchov
Jízda

  Dříteň
Babovřesky 2, Babovřesky 3

  Helfenburk
Arabela, Princezna ze mlejna, Tři životy

  Heřmaň (okres Písek)
Kde řeky mají slunce, Poslušně hlásím

  Hluboká nad Vltavou
Babovřesky, Babovřesky 2, Babovřesky 3, Hotel Herbich, Jezerní královna, Komedianti, Pan Tau, Psohlavci, Pyšná princezna, Šípková Růženka

  Hluboká nad Vltavou (zámek)
Modrá krev, Pyšná princezna, Tři bratři

  Holašovice
Babovřesky 2, Babovřesky 3, Český Honza, Prodaná nevěsta, Stříbrná paruka, Už zase skáču přes kaluže

  Holubovská Bašta
Dým bramborové natě

  Horní Vltavice
Jan Žižka

  Horusice
Dým bramborové natě, Proč bychom se netopili

  Hoslovice (vodní mlýn)
Kouzla králů, Tři bratři

  Hospříz
Jízda

  Hoštice
Slunce, seno a pár facek, Slunce, seno, erotika, Slunce, seno, jahody

  Hraběcí Huť
Král Šumavy, Na pytlácké stezce, Za trnkovým keřem

  Chalupská slať
Na pytlácké stezce, Za trnkovým keřem

  Chlum u Třeboně
Srpnová neděle

  Chlumec (Olešník)
Tchán

  Choustník (hrad)
Čertova nevěsta

  Jaronice
Babovřesky 3

  Jarošov nad Nežárkou
Jízda

  Jemčina (splav na Nežárce)
Proč bychom se netopili

  Jickovice
Jáchyme, hoď ho do stroje!

  Jindřichův Hradec
Červená ještěrka, Martin a červené sklíčko, Okurkový hrdina, Organ, Po noci den, Poslední propadne peklu, Stříbrná paruka, Útěk, Z pekla štěstí

  Jindřichův Hradec (Vajgar)
Okurkový hrdina

  Jindřichův Hradec (zámek)
Bathory, Jan Cimbura, Organ, Modrá krev, Pan Vok odchází, Posel úsvitu, Poslední propadne peklu, Proč bychom se netopili, Smuteční slavnost, Svatby pana Voka, Svědek umírajícího času, Z pekla štěstí

  Jiřetice
Drahé tety a já, Tři chlapi na cestách

  Jistebnice
30 případů majora Zemana, Řekneme si to příští léto, Sněžná noc

  Kakovice
Drahé tety a já

  Kardašova Řečice
Červená ještěrka, Jízda, Okurkový hrdina

  Karlov
Je třeba zabít Sekala, Ohnivé léto, Spadla z měsíce

  Katovice
Hvězda padá vzhůru

  Kestřany
Jestřábí moudrost, Z mého života

  Klášter
Valerie a týden divů

  Kloub
Strakonický dudák

  Klokočín
Marketa Lazarová

  Koječín
Drahé tety a já

  Koloděje nad Lužnicí (zámek)
Kameňák 2, Kameňák 3

  Komárov
Dobrodružství kriminalistiky (díl Krev), Jízda

  Kostelní Vydří
Valerie a týden divů

  Kovářov (Frymburk)
Hop nebo trop

  Kozí Hrádek
Mladá léta

  Kralupy nad Vltavou
Pouta

  Krušlov
Trhák

  Kubova Huť
Každý mladý muž

  Kuklov
Údolí včel

  Kunějov
Do nebíčka

  Kunějovské samoty
Jízda

  Květov (Tyrolský dům)
Zralé víno

  Kvilda
Anděl Páně, Král Šumavy, Markéta Lazarová, Na pytlácké stezce, Pod Jezevčí skálou, Za trnkovým keřem

  Lčovice
Trhák

  Lenora
Boty plné vody, Hop nebo trop

  Litochovice
Páni Edisoni

  Lnáře (zámek)
Modrá krev

  Lodhéřov
Usměvavá zem

  Loučovice
Rafťáci

  Lštění
Božská Ema, Jan Hus, Páni Edisoni

  Majdalena
Vyhnání z ráje

  Malé Chrášťany
Babovřesky 2

  Malšín
Hop nebo trop

  Matějovec (Český Rudolec)
Jízda

  Mažice
Jízda

  Měšice
Největší z Čechů

  Milevsko
Babovřesky 3

  Mirotice
Čtyři slunce, Intimní osvětlení, Mikoláš Aleš, Venkovský učitel

  Mirovice
Jarní píseň

  Mříč
Svatojánský věneček

  Nahořany (Čestice)
Princezna ze mlejna, Trhák

  Nahořany (Větřní)
Rafťáci

  Netolice
Babovřesky 2, Babovřesky 3

  Němčice
Babovřesky 3

  Němětice
Slunce, seno, erotika

  Nová Bystřice
30 případů majora Zemana

  Nová Ves nad Lužnicí
Ve znamení Merkura

  Nová Ves u Protivína
Duhová kulička

  Nový Dvůr
Už zase skáču přes kaluže

  Omlenice
Bylo nás pět

  Orlík nad Vltavou (zámek)
Alibi na vodě, Modrá krev, Nahá pastýřka, Rakev ve snu viděti...

  Oslov
Jáchyme, hoď ho do stroje!

  Otín
Byl jednou jeden král

  Ounuz
Honza málem králem, Pyšná princezna

  Písek
30 případů majora Zemana, Bomba, Cukrárna, České století (díl Kulka pro Heydricha), Discopříběh, Dobrá Voda, Dobré světlo, Kam, pánové, kam jdete?, Kluci na řece, Láska, Lístek do památníku, Měsíc nad řekou, Místo nahoře, Náhrdelník, Ohnivé léto, Okurkový hrdina, Počítání oveček, Stříbrný vítr, V peřině, Z mého života, Ženu ani květinou neuhodíš

  Písek (chata Živec)
Bohoušův syn, Hogo fogo Homolka

  Písek (nádraží)
Lístek do památníku

  Pištín
Babovřesky, Babovřesky 2, Babovřesky 3

  Plástovice
Mezi námi zloději

  Planá nad Lužnicí
Proč bychom se netopili

  Podolský most
Maharal - Tajemství talismanu, Výlet

  Pohoří na Šumavě
Není Hietler jako Hitler

  Poněšice
Hop nebo trop, Svatební cesta do Jiljí

  Prachatice
Boží pole, s.r.o., Božská Ema, Chlapci a chlapi, Já jsem stěna smrti, Nejlepší člověk, Poprask na silnici E4, Trhák

  Protivec (Strunkovice nad Blanicí)
Já jsem stěna smrti

  Protivín (zámek)
Už zase skáču přes kaluže

  Předslavice
Trhák

  Putim
Ať žije republika, Cesta byla suchá, místy mokrá, Jan Cimbura, Poslušně hlásím, Stříbrná paruka

  Radobytce
Princezna ze mlejna, Už zase skáču přes kaluže, Venkovský učitel

  Radomyšl
Princezna ze mlejna, Nemocnice na kraji města – nové osudy

  Rájov (Zlatá Koruna)
Rafťáci

  Rožmberk nad Vltavou
Hop nebo trop, Rafťáci

  Rožmitál na Šumavě
Rafťáci

  Slavonice
Cesta z města, Les mrtvých, Putování Jana Amose, Trampoty vodníka Jakoubka, Valerie a týden divů

  Schwarzenberský plavební kanál
Modrá krev

  Smetanova Lhota
Kam čert nemůže, Spadla s měsíce

  Smyslov
Blázni, vodníci a podvodníci

  Sobědraž
Strakonický dudák

  Soběslav
Jízda

  Stádlecký most
Dým bramborové natě, Jízda, Proč nevěřit na zázraky

  Stachy (Lesní Chalupy)
Za trnkovým keřem

  Stará Hlína
Byl jednou jeden král, Pan Vok odchází, Všichni moji blízcí, Z pekla štěstí

  Staré Hobzí
Stříbrná paruka

  Starov
Trhák

  Strakonice
Hvězda padá vzhůru, Tři chlapi na cestách

  Strážný
Muž z Londýna, Ve znamení Merkura

  Strmilov
Cesta do pravěku

  Strunkovice nad Blanicí
Boží pole, s.r.o.

  Studená
Postřižiny

  Sudoměř
Cesta byla suchá, místy mokrá, Jan Žižka

  Suchdol nad Lužnicí
Proč bychom se netopili, Svatební cesta do Jiljí

  Suchdol nad Lužnicí (Vodácká základna)
Proč bychom se netopili

  Světlík
Marketa Lazarová

  Špičák
Anděl Páně

  Tábor
Blázni, vodníci a podvodníci, Intimní osvětlení, Komedianti, Poslední propadne peklu, Poslušně hlásím, Proč bychom se netopili, Sukničkáři, To byla svatba, strýčku!

  Tábor (Benešův mlýn)
Proč bychom se netopili

  Tábor (Kotnov)
Poslední propadne peklu

  Tálín
Už zase skáču přes kaluže

  Temelín
Jízda

  Trhové Sviny
Neříkej mi majore!

  Třeboň
Divoké pivo, Lea, Neklidnou hladinou, Pyšná princezna, Stříbrná paruka, Území bílých králů, Všichni moji blízcí

  Třeboň (Opatovický rybník)
Pan Tau

  Třeboň (rybník Rožmberk)
Svatby pana Voka

  Třeboň (zámek)
Modrá krev, Pan Vok odchází

  Týn nad Vltavou
Dým bramborové natě, Kameňák, Kameňák 2, Kameňák 3, Talíře nad Velkým Malíkovem, Tchán

  Újezdec (Bělčice)
Nejkrásnější hádanka

  Varvažov
Je třeba zabít Sekala, O zatoulané princezně, Plavecký mariáš, Proč nevěřit na zázraky, Stříbrná paruka, Střílej oběma rukama

  Varvažov (zámek)
Je třeba zabít Sekala

  Varvažovský rybník
Je třeba zabít Sekala

  Velký Pěčín
Začátek světa

  Veselí nad Lužnicí
Proč bychom se netopili, Rozmarné léto, Soudný den

  Vimperk
Boty plné vody, Božská Ema, Každý mladý muž, Křížová trojka, Na pytlácké stezce

  Vitěšovice
Poslušně hlásím

  Vlachovo Březí
Drahé tety a já, Trhák

  Vlastiboř
Jízda, To byla svatba, strýčku!

  Vodní nádrž Orlík
Jak chutná láska, Maharal - Tajemství talismanu

  Vodňany
Kam čert nemůže

  Volary
Boty plné vody

  Volyně
Slunce, seno, erotika, Tři chlapi na cestách

  Vráž (zámek)
Kameňák 3

  Vrcovice
Cesta byla suchá, místy mokrá, Hop nebo trop

  Vyšší Brod
Hop nebo trop

  Záboří (okres České Budějovice)
Babovřesky, Babovřesky 2, Babovřesky 3

  Záboří (okres Strakonice)
Bílá paní

  Zadov
Ranč U Zelené sedmy, Za trnkovým keřem

  Zahrádka (Kostelec nad Vltavou)
Strakonický dudák

  Záluží (Vlastiboř)
Jízda, O zatoulané princezně, To byla svatba, strýčku!

  Zálší (okres Tábor)
O zatoulané princezně

  Zárybničná Lhota
Blázni, vodníci a podvodníci

  Zbudov
Kam čert nemůže, Mlhy na blatech, Sedmý kontinent

  Zlatá Koruna
Jízda

  Zliv
Pan Tau, Sedmý kontinent, Usměvavá zem

  Zvíkov
Alibi na vodě, Bathory, Jak chutná láska, Lotrando a Zubejda, Maharal - Tajemství talismanu, Marie Růžička, Micimutr, Mikoláš Aleš, Modrá krev, Plavčík a Vratko, Slasti Otce vlasti, Strážce duší, Šašek a královna

  Žďákovský most
Největší z Čechů, Sametoví vrazi

  Želnava
Hop nebo trop

  Židova strouha
Čertova nevěsta, Dobrodružství na Zlaté zátoce, Metráček

  Žíšov
Rozmarné léto