o nás

Jihočeská filmová kancelář vznikla pod záštitou Jihočeského kraje na základě reálných potřeb, se kterými se její zakladatelé po léta běžně setkávali ve své produkční, žurnalistické a dokumentární praxi. V rámci ní se účastnili řady jihočeských filmových projektů, nejprve zpravodajsky, posléze i z hlediska produkce a tvorby. Reálnou znalost filmového a televizního prostředí, potřeb filmařů a systému jejich práce, se rozhodli extrahovat do samostatné funkční platformy s jednoznačným a přehledným signálem vůči budoucím filmovým projektům na jihu Čech.

náš tým

Josef Pecl

Přes čtyřiadvacet let se pohybuje v oblasti produkce a audiovizuální tvorby. Má ve svém portfoliu řadu celostátně významných počinů v oblasti kultury, letectví a výstavnictví. Šestým rokem je ředitelem Českokrumlovské televize, kterou směřuje k regionální publicistice, dokumentaristice a dalším druhům filmové tvorby.

Jan Matěj Krnínský

Od roku 1993 je novinářem a souběžně i autorem knih, scénářů a písňových textů. Po roce 2000 byl po dvě volební období místopředsedou a pak předsedou Jihočeské obce spisovatelů. V té době obnovil jihočeské Nakladatelství Růže a jeho původní zaměření rozšířil o produkční činnost v oblasti kultury. V současné době je šéfredaktorem a scénáristou Českokrumlovské televize.

František Fazekas

Dlouhodobě se věnuje regionální historii Lipenska a vyhledávání dobových amatérských i profesionálních filmů. Ve své domovské obci Loučovice se stal hybatelem kulturního a informačního dění. Založil historický server, píše a vydává obecní zpravodaj a obnovil zaniklé obecní kino, které se stává novým centrem setkávání obyvatel obce. Spolupracuje s Českokrumlovskou televizí jako redaktor a kameraman.

Semjon Patlis

Je absolventem Soukromé střední školy managementu a umění v Praze a poté Moskevské filmové univerzity VGIK. V Moskvě pracoval jako filmový kameraman. Realizoval hrané filmy i dokumenty v Rusku, Gruzii, Číně, Americe, na Ukrajině a v Indii. V současné době žije v Českém Krumlově. I když je hlavní profesí kameraman, je připraven v rámci služeb Jihočeské filmové kanceláře pomoci filmovým štábům například jako asistent kamery nebo ostřič. Spolupracuje s Českokrumlovskou televizí.